06.05.2019 – Kraków nie odpuszcza

W dniu 02.04.2019 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Taxi będzie składać na ręce Wojewody pismo do Pana Premiera RP Mateusza Morawieckiego z wyrazami niezadowolenia środowiska taxi z sytuacji panującej na rynku przewozu osób i szerzącym się procederem szarej strefy. 08.04.2019 wraz z liczną grupą krakowskich legalnych taksówkarzy uczestniczyliśmy w Warszawie w ogólnopolskim, trzydniowym strajku przeciwko wprowadzeniu niekorzystnych dla nas, jak i naszych klientów zmian w Ustawie o Transporcie Drogowym. W pierwszym dniu zostało podpisane porozumienie i zwołana w trybie pilnym Rada Dialogu Społecznego z udziałem środowisk taksówkarskich z całej Polski. Ustalenia i obietnice wspólnych prac przy poprawkach do w/w ustawy, które tam poczyniono dały nadzieję wszystkim  wykonującym ten zawód zgodnie z literą prawa na lepsze jutro. Jednakże „uczestnictwo” w pracach nad ustawą zostało ograniczone do możliwości wypowiedzenia się przedstawicielom na sali, gdzie odbyła się komisja bez możliwości głosowania nad poprawkami do niekorzystnej dla nas ustawy. Zostaliśmy OSZUKANI przez Rząd i nie zamierzamy tego tak zostawić. W związku z tym dn. 6.05.2019 o godz. 10:00 przed Urzędem Wojewódzkim w Krakowie przy ul. Basztowej odbędzie się pikieta, której jesteśmy organizatorami. Na ręce Wojewody po raz kolejny złożymy pismo do Premiera RP Mateusza Morawieckiego wyrażające nasze niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, a o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta idziemy walczyć o nasze miejsca pracy w Krakowie. A mianowicie: wjazd pojazdów taxi do strefy Parku kulturowego, który UMK chcę w znacznym stopniu ograniczyć pojazdom taxi, wciąż „po cichu” znikające z ulic postoje TAXI. Niekorzystne i niezrozumiałe zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum miasta, powodujące że nasza praca staje się uciążliwa dla nas, naszych klientów i innych użytkowników dróg naszego Miasta. 
Nie godzimy się na pobłażanie i przymykanie oka na „szarą strefę”, notoryczne łamanie przepisów przez ich pojazdy, likwidację postojów taxi i opieszałość służb miejskich i Urzędów.
To ostatnia chwila kiedy każdy z Nas-taksówkarzy powinien tam być i zamanifestować z Nami przynależność do swojego zawodu bez względu na korporację dla której pracuje lub jej brak. Jesteśmy ponad podziałami i walczymy i dobro kierowcy.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Taxi w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *