Protest 5 czerwca

 

Już w poniedziałek, 5 czerwca, odbędzie się protest taksówkarzy w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Chcemy po raz kolejny zwrócić uwagę rządzących na problem, który niszczy branżę od lat, czyli problem nielegalnych przewoźników. Niestety problem nie dotyczy tylko braku działań stosownych służb. Problem dotyczy także stosunku części przedstawicieli polskiego państwa do tego tematu. UOKiK twierdzi, że nielegalna działalność Ubera jest dobra. Urzędnicy Ministerstwa Finansów z samym ministrem Morawieckim na czele twierdzą, że działalność przestępców podatkowych jest dobra i trzeba ją chronić. A to oni odpowiadają za ściganie takich przestępców. O wypowiedziach skompromitowanego ministra Gowina nawet nie będę wspominał. Państwo chroni przestępców, a nie uczciwych przedsiębiorców. Państwo popiera wyprowadzanie pieniędzy z Polski. Bez opodatkowania. Tak dłużej być nie może.

5 czerwca spotykamy się o godzinie 7:00 w jednym z pięciu miejsc: Auchan Jubilerska, Auchan Ursynów, Tesco Stalowa, Tesco Połczyńska lub Centrum Olimpijskie. Stamtąd ruszamy o godzinie 7:30 w spokojną podróż po Warszawie. Skończymy po południu w Centrum Warszawy.
To będzie ostatni taki protest. Mam nadzieję, że kolejnego nie będzie. Mam nadzieję, że państwo polskie pokaże wreszcie, że dba o polskich przedsiębiorców i walczy z przestępcami. W końcu 100% kontroli (rzadkich, zbyt rzadkich) kończy się nakładaniem kar i stwierdzaniem przestępstw i wykroczeń podatkowych.
Kolejnego spokojnego protestu nie będzie. Kolejny protest, jeśli do niego dojdzie, odbędzie się w Warszawie i przyjadą na niego koleżanki i koledzy taksówkarze z innych miast Polski. I na pewno nie będzie spokojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *