Nowe Stowarzyszenie “Łódzki Taksówkarz” zaczęło działalność!

Z przyjemnością informujemy, że zostało zawiązane nowe stowarzyszenie powstałe w celu obrony interesów licencjonowanych taksówkarzy, a także walki z nielegalną konkurencją w przewozie osób. Członkowie Stowarzyszenia to znane osoby lecz również nowe, pełne wigoru i chęci do pracy twarze.

Po ukonstytuowaniu się zarządu i ogarnięciu dość skomplikowanych spraw organizacyjnych rozpoczęliśmy działania w celu nawiązania współpracy ze służbami. Odbyliśmy również spotkanie ws. organizacji ogólnokrajowego protestu w Warszawie. Efekty pierwszych rozmów mogli zaobserwować dzisiaj koledzy na dworcu fabrycznym.

Postanowiliśmy wypróbować przejażdżki używając stosunkowo świeżej nowinki działającej w naszym mieście czyli TAXIFY. Wskutek kilku naszych przejazdów zweryfikowano dzisiaj 5 kierowców wykonujących przewóz za pośrednictwem wyżej wymienionej aplikacji. Po stwierdzeniu przez policję i ITD naruszeń Ustawy o Transporcie Drogowym w stosunku do każdego z nich wszczęte zostały postępowania administracyjne o ukaranie “nagrodami” w wysokości do 8 do 12 tyś złotych.

Wśród wyżej wymienionych było też 2 obywateli zza wschodniej granicy. Niestety, ale bez pozwolenia na pracę w naszym kraju. Tutaj dokumentacji będzie znacznie więcej, gdyż ich pojazdy zostały zabezpieczone na poczet ewentualnej kary i spędzą jakiś czas na parkingu policyjnym.

Bardzo prosimy wszystkich o udostępnienie tej informacji dalej i polubienie naszego fanpage’u. Chcemy działać, bo widzimy w tym sens o czym świadczy panika oraz nienawiść przewijająca się na forach uberowych w związku z dzisiejszą akcją. Jeśli chcesz do nas przystąpić lub nam pomagać wyślij deklarację członkowską.

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *