Podnoszą stawki. Ale nie u nas.

W Nowym Jorku Komisja do spraw Taksówek i Limuzyn (TLC) przegłosowała podwyżkę stawek za przejazdy taksówką.

Pierwsza podwyżka od 10 lat.

Opłata startowa została podniesiona z 2,50 do 3,00 USD zaś jednostka taryfowa z 0,50 do 0,70 USD. Jednostka taryfowa odpowiada 1/5 mili przy prędkości ponad 12 mph (km/h) lub 1 minucie przy prędkości do 12 mph (km/h) co daje w przybliżeniu 2,17 USD/km. Ponadto wprowadzono dodatkowe opłaty:

  • 0,50 USD do wszystkich kursów kończących się w mieście Nowy Jork oraz hrabstwach Nassau, Suffolk, Westchester, Rockland, Dutchess, Orange i Putnam;
  • 1,00 USD do wszystkich kursów odbywających się w nocy pomiędzy godziną 20:00 a 6:00;
  • 2,50 USD do wszystkich kursów odbywających się w godzinach szczytu, tj. w godzinach 16:00-20:00 w dni powszednie
  • 2,50 USD dla taksówek żółtych, 2,75 USD dla taksówek zielonych, 0,75 dla wszystkich pozostałych płatnych przewozów za zakończenie lub rozpoczęcie kursu lub przejazd przez Manhattan na południe od 96 ulicy.

Stawki zryczałtowane za przejazd na lotnisko Kennedy’ego wzrosną z 52 do 70 USD, zaś do przejazdów na lotnisko LaGuardia będzie naliczana dopłata w wysokości 5 USD.

Przewozom na aplikacje minimalne opłaty zostaną podniesione o 7% za czas i o 24% za pokonany dystans.

Podniesienie stawek jest dobra decyzja. To pierwsza podwyżka w ciągu ostatnich 10 lat. Zrekompensuje ona kierowcom wzrost kosztów działalności i kosztów życia. Jesteśmy pewni, że dzisiejsze jawne głosowanie pozwoli utrzymać odpowiedni poziom naszych usług, by służyć nowojorczykom – oświadczył Komisarz TLC, David Do.

 

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie amny.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *