Lublin:Wszystko przez 50gr

Taksówkarz z Lublina jechał za szybko i stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Po upływie tego czasu ponownie zaczął jeździć. Podczas rutynowej kontroli okazało się, że wcześniej nie zapłacił w urzędzie 50 groszy opłaty ewidencyjnej. Jego sprawa trafiła do sądu – tym razem stracił prawo jazdy na dłużej, dostał też grzywnę. 

Lubelski taksówkarz, jakiś czas temu mężczyzna stracił prawo jazdy.  Dziś na odcinku, gdzie zatrzymała policja taksówkarz jest ograniczenie do 70 km/h, ale   obowiązywało 50 km/h. Chociaż przy tej drodze nie ma gęstej zabudowy, przedszkola, szkoły czy czegokolwiek takiego, tylko po prostu obwodnica. Oczywiście stało się tak że kierowca przekroczył prędkość. Policjanci potwierdzili kierowca jechał 101 km/h. Funkcjonariusze nałożyli mandat i zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące.

Po trzech miesiącach mężczyzna ponownie zaczął jeździć autem.

Jeździłem tak przez blisko rok aż do zwykłej kontroli policyjnej. Panie policjantki powiedziały mi wówczas, że mam zabrane prawo jazdy i nie mogę dalej jechać. Usłyszałem, że muszą mi odholować pojazd i będę miał sprawę o jazdę bez uprawnień – mówi Lubelski Taksówkarz

Taksówkarz nie do końca wiedział, co się dzieje. – Samochód odjechał na lawecie,  Okazało się, że faktycznie jest przepis, którego nik nie zna, chodzi o to, że aby odzyskać prawo jazdy trzeba wnieść opłatę w wysokości 50 gr. Iść do wydziału komunikacji, zapłacić i wtedy pani w okienku wysyła wniosek do CEPiK-u, odhaczają to i można legalnie jeździć .

Ministerstwo

Zmianę przepisów przygotowały przed trzema laty dwa ministerstwa. Ku naszemu zdumieniu KPRM nie zmodyfikuje przepisu dotyczącego 50 groszy nie było pomyłką ani przeoczeniem.

Przepis dotyczący opłaty ewidencyjnej i innych opłat ewidencyjnych nie był częścią procesu deregulacyjnego. Pozostał cały pakiet opłat ewidencyjnych należy zwrócić uwagę, że opłata ewidencyjna dotyczy głównie sytuacji, w których użytkownicy dróg znacznie przekroczyli obowiązujące przepisy prawa ruchu drogowego .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *