Wrocław: Nowe stawki maksymalne

Wrocławscy radni przegłosowali uchwał podnoszącą ceny za

przejazd taksówkami

O podniesienie opłat za przejazdy taksówkami wrocławscy taksówkarze starali się 3-4 lat ,stworzyli projekt obywatelski gdzie zebrali ok 5tys podpisów .Pierwszy projekt został odrzucony przez  ceny bo były zbyt wysokie ,po poprawkach udało się zdobyć poprawcie radnych ,rada miejska przystała na podwyżkę.

Maksymalne stawki za przejazdy taksówkami już wkrótce wyniosą: opłata początkowa – 9 zł (do tej pory 6 zł), kilometr jazdy w taryfie pierwszej – 4 zł (obecnie 3 zł), kilometr w taryfie drugiej – 6 zł (teraz 4,5 zł), a godzina postoju wyniesie – 45 zł (wcześniej 25 zł)

Uchwała zmienia też harmonogram taryf. Taryfa pierwsza będzie obowiązywać w godz. 6-22, we wszystkie dni oprócz niedziel i świąt (teraz do godz. 23), taryfa druga – w godz. 22-6 w dni powszednie i całodobowo w niedziele i święta oraz dodatkowo 24 grudnia w godz. 16-6 i 31 grudnia w godz. 19-6.

kiedy nastąpi zmiana cen , przy obecnej liczbie taksówek szacuje się, że zmiany będą wprowadzane nawet ponad rok.

Argumentacja Wrocławskich taksówkarzy ,była prosta
Wzrost kosztów prowadzenia działalności takich jak zus ,większe koszty paliwa, inflacja,
W wielu miastach w Polsce stawki maksymalne są już wyższe, przy czym trzeba zauważyć, że poziom cen życia we Wrocławiu jest jednym z najwyższych w kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *