Warszawa:Lotnisko Poranne kontrole Ubera i Bolta

W dniu dzisiejszym (14.09.2023) z samego rana m. st. Warszawa przeprowadziło kontrole przewoźników wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji na lotnisku Chopina.

Mundurowi sprawdzali legalność prowadzenia zarobkowego przewozu osób samochodem osobowym na terenie m. st. Warszawy oraz przestrzegania obowiązujących norm prawnych pod kątem Ustawy o transporcie drogowym skontrolowano kilkunastu kierowców firmy Amerykańskiej oraz Estońskiej. W wielu przypadkach wykryto liczne nieprawidłowości. Funkcjonarusze podczas kontroli ujawnili u jednego z kierujących posługiwanie się faływym urzędowym dokumentem – fałszywy wypis z licencji, kierowca został zatrzymany.

Z dzisiejszej kontroli zostaną sporządzone protokoły pokontrolne, które Wydział Ruchu Drogowego przekaże do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz do Inspekcji Transportu Drogowego.

A my przypominamy, że taksówka musi być wyposażona w taksometr współpracujący z kasą fiskalną. Na chwilę obecną tzw. wirtualne kasy fiskalne, które są połączone z wirtualnym taksometr nie posiadają certyfikacji a więc nie powinne razem współpracować.

3 thoughts on “Warszawa:Lotnisko Poranne kontrole Ubera i Bolta

  1. Przepraszam i co dają te kontrole 5 6 10 ukaracie na miejsce ich będą następni głównażeria mająca po trzy cztery miesiące prawo jazdy nie mająca żadnych kwalifikacji nie odprowadzająca podatków bez wymaganej licencji i tak dalej i tak dalej dlaczego nasze państwo pozwoliło na taką działalność. Pieniądze które idą za granicę. Nie wspomnę już o powiadomieniach do prokuratury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *