Warszawa:GUM Wydał decyzje dla aplikacji na smartfony

Dopuszczoną do użytku przez GUM Wirtualną Kasę Fiskalną Online można pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na wybranym urządzeniu z systemem Android ,to “pierwsza w Polsce wirtualna kasa fiskalna o zastosowaniu ogólnym na smartfona z systemem Android”.

“Po rejestracji w Portalu Klienta +Olimp+ i opłaceniu licencji wystarczy dokonać fiskalizacji tego rozwiązania bezpośrednio z aplikacji” – przekazali twórcy programu.

Wśród obsługiwanych przez aplikację WKF funkcji wymieniono: rejestrację sprzedaży, wystawianie paragonów fiskalnych oraz raporty dobowe. Kasy wirtualne są zintegrowane z pięcioma wirtualnymi terminalami płatniczymi, tzw. SoftPOS, dzięki czemu użytkownicy po zainstalowaniu dwóch aplikacji otrzymują stanowisko sprzedażowe wyposażone w kasę fiskalną oraz terminal płatniczy .

Jak podkreślono, aplikacja spełnia wymagania Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania.

Startup przypomniał, że zgodnie z objaśnieniami Ministerstwa Finansów z dnia 12 sierpnia 2021 r., przedsiębiorcy z branży gastronomicznej i hotelowej oraz zajmujący się sprzedażą węgla mogą uzyskać ulgę na zakup kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Ulga ta dotyczy wyłącznie zakupu oprogramowania, a nie urządzenia, na którym jest instalowane. Kwota preferencji z tytułu nabycia kasy wirtualnej wynosi 90 proc. ceny netto jej zakupu, ale nie więcej niż 700 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *