Warszawa: BOLT gra na nosie

Popularna platforma przewozowa Bolt musi zmierzyć się ze sporym problemem. Wszystko przez to, że Główny Inspektor Transportu Drogowego wycofał jej licencję. Czy pasażerowie skorzystają jeszcze z usług wspomnianej firmy?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie podał oficjalnie nazwy przedsiębiorstwa, któremu cofnięto licencję, jednak chodzi o popularnego w Polsce Bolta. Powodem tej decyzji miało być zlecanie wykonywania przewozów firmom i przedsiębiorcom, którzy nie legitymowali się wymaganymi do tego uprawnieniami.

Firma złożyła odwołanie od decyzji. Nadal można korzystać z Bolta?

Zaskakujące w tej sprawie jest to, że mimo cofnięcia licencji przez GITD, Bolt nadal będzie mógł świadczyć usługi przewozu osób w Polsce. Wszystko za sprawą powołanej w zeszłym roku spółki Bolt Riders sp. z o.o , która nie jest elementem postępowania administracyjnego ale działającej równolegle do Bolt Services, która powstała latem zeszłego roku, to wtedy zrobiło się głośno o niebezpiecznych zdarzeniach w taksówkach na aplikacje. Co ciekawe, przedstawiciele Bolta nie przyznają się, że to właśnie ten przewoźnik stracił licencję. Przedstawiciele firmy przekazują jednak, że wciąż operuje ona w Polsce „na podstawie ważnej licencji pośrednika w przewozie osób” taksówką”. Jednocześnie już wpłynęło odwołanie, które będzie sprawdzane i analizowane przez biuro prawne inspekcji. Dokument ten rozpatrzony powinien zostać w ciągu kilkunastu dni. Klienci Bolta nie powinni jednak obawiać się, że korzystanie z przewozów będzie niemożliwe.

Zaostrzonej weryfikacji kierowców chce Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Podczas najbliższej komisji infrastruktury ma zostać zaprezentowany projekt rządowy z naniesionymi poprawkami ale z nieoficjalnych źródeł wiemy również , że zostanie złożony wniosek o komisje śledczą d/s przejazdów na aplikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *