Polska:Imigranci zza Kaukazu opanowują usługi przewozu osób

Strzelaniny, wjeżdżanie w tłum ciężarówką czy użycie ładunków wybuchowych to wierzchołek góry lodowej aktów ze strony cudzoziemców w Europie. Na szczęście nie oglądamy tych scen w Polsce. Władzom Polski, w przeciwieństwie do Niemiec, nie przyszło do głowy zapraszanie cudzoziemców. Nie oznacza to jednak, że nie zdołali oni przeniknąć na terytorium .

„Imigranci zza Kaukazu przenikają do kraju i opanowują usługi przewozu osób na aplikację. Z ich udziałem dochodzi potem do oszustw, kradzieży i gwałtów. Policja nieustannie ostrzega przed korzystaniem z usług przewozowych.

Problemy z nielegalnie przebywającymi imigrantami zarobkowymi są, ale mają one mniejszy zasięg. Problem może się nasilić w związku z planami UE dot. relokacji. Niechlubnym przykładem są tutaj cudzoziemcy, masowo pracujący w dużych miastach przy przewozie osób, którzy bywają oskarżani o ataki na tle seksualnym.

Problem jest naprawdę poważny. Tylko w roku 2021 kierowcy-imigranci taksówek Uber i Bolt 11 razy wywozili kobiety, które zamówiły u nich kurs, w odludne miejsce i tam je gwałcili bądź molestowali. Przez pierwszych 6 miesięcy roku 2022 policja odnotowała dziewięć takich przypadków. „Gwałtów może być kilkakrotnie więcej, ponieważ ofiary często ich nie zgłaszają

Na 20 potwierdzonych przypadków sześciu sprawców to Gruzini, dwóch – Uzbecy, dwóch – Tadżycy, jeden to Algierczyk i jeden to obywatel Turkmenistanu. Narodowości pozostałych nie ustalono. Ofiary to Polki i kilka cudzoziemek. Najmłodsza ma 16 lat.

Inspekcja Transportu Drogowego, Policja i Straż Graniczna prowadzą działania kontrolne w dużych miastach, gdzie popularny jest przewóz osób. W efekcie takich czynności na początku tego roku zatrzymano pięciu cudzoziemców, którzy wykonywali usługi przewozu osób korzystających z aplikacji internetowych. Wśród nich byli byli obywatele Turcji, Azerbejdżanu i Kazachstanu.

Jak informują służby, pięciu mężczyzn wjechało do Polski nielegalnie i zostaną najprawdopodobniej wydaleni z naszego kraju.

Jesienią 2022 r. funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Warszawie dokonali kontroli legalności pobytu cudzoziemców świadczących usługi przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej. Zatrzymano czterech mężczyzn za nielegalny pobyt oraz posłużenie się sfałszowanymi dokumentami. Zostali wydaleni z kraju.

Policja wyjaśnia, że do tej pory do przestępstw dochodziło w podobny sposób. Sprawcy atakują nocą lub o świcie. Na swoje ofiary wybierają dziewczyny zamawiające transport spod baru czy dyskoteki, licząc na to, że będą one pod wpływem alkoholu, przez co ich czujność będzie uśpiona.

Gdy odwożą swoją ofiarę pod wskazany adres, często zbaczają z trasy, a następnie zatrzymują auto na odludnej lub bocznej, ciemnej ulicy. Przesiadają się na tylne siedzenie – jedne pasażerki molestują, inne gwałcą.

Po tym jak wielu obywateli Ukrainy, w tym taksówkarzy, wyjechało do swojego kraju na wojnę z Rosją w Polsce, ich miejsce zajęli imigranci zza Kaukazu. Problemy się spotęgowały. Jeszcze kilka lat temu przewoźnicy firm Bolt czy Uber bez odpowiednich uprawnień trzymali się daleko od postojów taksówek. Dzisiaj to polscy taksówkarze muszą się trzymać z dala od postojów. Jeśli zwrócisz im uwagę, od razu reagują agresywnie, a z nimi nie możesz podyskutować, wytłumaczyć im, że robią coś źle. Problemy rozwiązują za pomocą noża .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *