Kraków: kontrola służb na lotnisku Balice

W  piątek ( 14 kwietnia) policja kontrolowała kierowców świadczących usługi przewozowe za pośrednictwem aplikacji mobilnych na terenie lotniska w Balicach. Skontrolowano 60 kierujących.

Głównym celem akcji było sprawdzanie bezpieczeństwa przewożonych osób, ale również posiadanie przez kierowców wymaganej licencji na przewóz pasażerów, uprawnień do prowadzenia pojazdami, stan techniczny i wyposażenie samochodów oraz stan trzeźwości kierujacych. Dane każdego z kierujących były też weryfikowane w policyjnej bazie danych pod kątem posiadania zakazu prowadzenia pojazdami, cofniętych uprawnień oraz czy są osobami poszukiwanymi.

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji wspierali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Krakowa i Miechowa oraz Placówki Straży Granicznej z Krakowa. Swój udział w działaniach mieli także pracownicy Urzędu Miasta w Krakowie, którzy weryfikowali posiadanie stosownych licencji przez przewoźników.

Funkcjonariusze skontrolowali 60 pojazdów, ujawniając przy tym 6 wykroczeń w ruchu drogowym. W 3 kontrolowanych samochodach policjanci stwierdzili nieprawidłowości stanu technicznego, wiec zatrzymali dowody rejestracyjne. Jednemu z kierujących  obcokrajowcowi, policjanci zatrzymali prawo jazdy, bo prowadził pojazd po cofnięciu uprawnień. Jest to przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *