FreeNow rozpoczyna działalność w 6 nowych miastach

W swoim komunikacie prasowym spółka mytaxi Polska Sp. z o.o., świadcząca usługi przewozu osób pod marką FreeNow, poinformowała o rozpoczęciu w dniu dzisiejszym działalności w Bielsku-Białej, Elblągu, Gorzowie, Koszalinie, Tarnowie i Zielonej Górze.

mytaxi, działająca pod firmą FreeNow, przedstawiająca się jako “pierwsza na świecie aplikacja łącząca pasażerów z licencjonowanymi kierowcami” oraz “aplikacja łącząca pasażerów i kierowców, dostępna w ponad 170 miastach europejskich”, to spółka, która na początku swojej działalności w Polsce faktycznie stawiała na jakość. Ze współpracy wykluczani byli kierowcy – nazwijmy to – bez ogłady. Wykluczone były także taksówki starsze niż 5 lat (później: 10 lat). W momencie zmiany właściciela oraz rebrandingu na FreeNow, zmienił się całkowicie model biznesowy. Przedsiębiorstwo przestało stawiać na jakość a postawiło na ilość. Od tego momentu należy mówić o upadku mytaxi jako firmy taksówkowej i powstania FreeNow jako firmy podwozowej.

Obecnie FreeNow, podobnie jak Uber i Bolt, bazują na “partnerach flotowych” – firmach pośredniczących, dysponujących swoimi, nieraz potężnymi – flotami samochodów i zatrudniających na niejasnych zasadach kierowców. Często są to osoby zza granicy, nieznające miasta, nieposiadające prawa jazdy, dopuszczający się innych przestępstw. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Należy bowiem pamiętać, że kierowcy – tam, gdzie to możliwe – najczęściej pracują na wszystkich trzech “innowacyjnych” aplikacjach.

Pasażerom życzymy rozwagi w wyborze taksówki a zaś kolegom z 6 ww. miast szczerze współczujemy.

 

Komunikat prasowy FreeNow do pobrania stąd: KOMUNIKAT (0,04 MB)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *