Gdańsk: iTaxi przejmuje Komfort Taxi

W dniu dzisiejszym założona przez Stefana Batorego platforma iTaxi przejęła gdańską korporację Komfort Taxi.

 

iTaxi to założone w 2012 roku przez Stefana Batorego jako startup przedsiębiorstwo taksówkowe. We wrześniu 2021 roku spółka iTaxi przekształciła się w spółkę akcyjną. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej, iTaxi obecne jest w blisko 100 miastach w Polsce. W Gdańsku ta obecność jest jednak dość symboliczna. W szczytowym momencie w 2019 roku w Gdańsku jeździło około 25 samochodów obrandowanych logo iTaxi. W chwili obecnej jest ich 3. iTaxi najwyraźniej planuje mocny powrót na rynek, dlatego też kilka dni temu przejęło gdańską korporację Komfort Taxi.

 

Komfort Taxi to jedna z najstarszych gdańskich korporacji i pierwsza, która powstałą jako przedsiębiorstwo prywatne a nie stowarzyszenie. Założona na początku lat 1990-tych firma przez długi czas utrzymywała się w czołówce największych gdańskich korporacji taksówkowych. Momentami Komfort Taxi liczył ponad 120 samochodów. W 2006 roku Komfort wszedł także na rynek tczewski. Ostatnie lata nie były dla firmy najszczęśliwsze. Spadła liczba zamówień, zmniejszyła się liczba kierowców. W 2020 roku liczba samochodów oklejonych logo Komfort Taxi w Gdańsku spadła poniżej 20. Do tego należy doliczyć 8 samochodów z Tczewa. Obecnie utrzymuje się około tej liczby.

 

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od kierowców, po dzisiejszym zakupie rozpoczyna się okres przejściowy, w którym nastąpi integracja systemów teleinformatycznych Komfort Taxi z systemami iTaxi. Wkrótce powinna też nastąpić zmiana logo. Początkowo logo iTaxi ma się pojawić obok logo Komfortu, następnie logo iTaxi ma się stać logiem wiodącym a finalnie ma zastąpić całkowicie logo Komfort Taxi. Jak przy każdej tego typu zmianie, zdania kierowców są podzielone. Nasi rozmówcy mają pewne obawy związane z przejęciem. Obawiają się, że iTaxi podniesie opłaty korporacyjne. Część kierowców zarzeka się, że w przypadku wymogu oklejenia samochodu, zmienią firmę. Oznakowanie Komfort Taxi było instalowane na samochodach za pomocą magnesów i charakterystycznej lampy. iTaxi wymaga naklejek na całe tylne drzwi, a to nie wszystkim kierowcom się podoba. Ponadto pojawiają się obawy o zarządzanie firmą. iTaxi jest obecne w Gdańsku od dłuższego czasu, jednak nie osiągnęło na naszym rynku wielkiego sukcesu.

3 thoughts on “Gdańsk: iTaxi przejmuje Komfort Taxi

  1. Szkoda że firma komfort się podaje pracowalem tam P.Zbyszku mam pierwszą kartę rabatową zawsze była traktowana bardzo się różni od obecnych szkoda że taka atdecyzja powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *