Dzień Taksówkarza

DZIEŃ TAKSÓWKARZA

 

Większość z nas miała okazję korzystać z usług taksówkarskich. Kierowcy taksówek dowożą nas m.in. na imprezy, lotniska, do hoteli. Ich praca nie należy do najłatwiejszych głównie przez to, że często to my – klienci jesteśmy bardzo problematyczni… Dziś taksówkarze obchodzą swoje święto.

Słowo „taxi” pochodzi od nazwiska pochodzącego z Włoch kuriera, który założył pierwszą w Europie firmę, którą dziś moglibyśmy określić jako firmę transportowo-pocztową. Ów mężczyzna nazywał się Franz von Taxis. Co ciekawe, jego działalność datuje się na rok 1490. W tym czasie cesarz Maksymilian I wydał rozkaz, w myśl którego von Taxis miał dowozić listy między rezydencjami monarchy usytuowanymi w Innsbrucku i Brukseli. Kurier wykonywał swoją pracę bardzo rzetelnie i ponad 30 lat później, jego rodzina zajmowała się dowożeniem korespondencji do wszystkich obywateli. Przez wieki rozwijał się także system przewozu osób, który znamy dziś jako popularne taksówki.

Wszystkim taksówkarzom składamy dziś najserdeczniejsze życzenia – jak najdłuższych kursów, spokojnych i uprzejmych klientów, niewielu awarii samochodów i wiele satysfakcji z wykonywanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *