Wrocław:Aresztowany aplikacyjny gwałciciel

W listopadzie ubiegłego roku na poboczu jednej z dróg powiatu wrocławskiego kierowca pojazdu świadczącego usługi przewozowe dokonał zgwałcenia podróżującej nim 30-letniej pasażerki. I choć śledztwa w takich sprawach zawsze są trudne oraz wymagają specjalistycznych ekspertyz, zebrania jak najszerszego materiału dowodowego, to w tej sprawie przełom nastąpił w tym tygodniu.

26 czerwca br. na terenie Płocka policjanci z Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali podejrzanego o ten czyn 26-latka. Mężczyzna był od kilku tygodni poszukiwany przez funkcjonariuszy. Ich determinacja oraz sprawnie przeprowadzone czynności realizacyjne doprowadziły do tego, że mężczyzna przebywa już w areszcie śledczym.

Z wnioskiem o jego aresztowanie wystąpiła Prokuratura Wrocław-Śródmieście przedstawiając zarzuty m.in. właśnie dotyczące zgwałcenia kobiety. Z uwagi na to, że czyn ten zagrożony jest wysoką karą pozbawienia wolności (do lat 12) sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o jego wstępnie 3-miesięcznym aresztowaniu.

Źródło KOMENDA MIEJSKA WE WROCŁAWIU 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *