Gdańsk:Gruzin z nożem

Do zdarzenia 14 maja w Osowej koło Gdańska na ul. Barniewickiej kierujący skodą octavią z logiem taxi groził rodzinie, która jechała rowerami. Funkcjonariusze ustalili, że podczas zdarzenia sprawca, trzymając w ręku nóż i wymachując nim w kierunku kobiety i mężczyzny groził im. Podejrzany uderzył pięściami i szarpał pokrzywdzonego, a jego żonę szarpał za rękę, naruszając ich nietykalność cielesną, po czym odjechał.

Mundurowi szybko zajęli się tą sprawą, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Dzięki zdobytym w tej sprawie informacjom oraz posiadanemu rozpoznaniu kryminalni z komisariatu w Osowej ustalili numer rejestracyjny pojazdu sprawcy, a także tożsamość podejrzanego. W piątek w południe na jednym z parkingów przy ul. Kołobrzeskiej kryminalni zauważyli skodę, należącą do sprawcy. Po chwili z auta wysiadł 26-letni obywatel Gruzji, który został zatrzymany przez policjantów.

W samochodzie mężczyzny kryminalni znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym 26-latek posługiwał się w trakcie zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutów kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Decyzją prokuratora 26-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej to czyn zagrożony karą do roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *