Warszawa:Warszwscy taksówkarze nie poddają się

Spór Warszawskich taksówkarzy zaognia się sprawą podwyżki cen zajmie się sąd administracyjny.

Skarga na Uchwałę Rady Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie z dnia 15 grudnia 2011 roku numer XXIX/608/2011 została złożona do Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

O zmianę stawek za przewożenie pasażerów w Warszawie apeluje znaczna część taksówkarzy. Tłumaczą, że ostatnie miesiące, sytuacja gospodarcza, ceny i galopująca inflacja zmuszają wiele osób, aby zastanowić się nad tym czy ich praca będzie nieopłacalna.

Stawki, które obowiązują obecnie zostały uchwalone 12 lat temu do dnia dzisiejszego pozostają bez zmian.Zgodnie z nimi tak zwana opłata startowa wynosi 8 złotych, za kilometr przejazdu w pierwszej taryfie płaci się 3 złote, w drugiej 4 złote 50 groszy, a godzina postoju to 40 złotych.

Jak informuje Związek Zawodowy Taksówkarzy “Warszawski Taksówkarz ” i NSZZ Solidarność Region Mazowsze Taksówkarzy Zawodowych M. St. Warszawa.

Do Rady Miasta st. Warszawy w dniu 9 marca złożyli WEZWANIE DO USUNIĘCIA NARUSZEŃ PRAWA przez Radę Miasta st. Warszawy poprzez zmianę bądź uchylenie spornej uchwały. Wezwanie to zostało ponownie wysłane w dniu 16 marca 2023 roku przez pełnomocnika taksówkarzy.

Na żadne z tych wezwań Rada Miasta nie odpowiedziała, w związku z powyższym po ustawowym 60-cio dniowym terminie w dniu 05 maj 2023 roku został złożony Pozew/Skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Rady Miasta Stołecznego Warszawy na Uchwałę Rady Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie z dnia 15 grudnia 2011 roku numer XXIX/608/2011

Po złożeniu pozwu/skargi Rada Miasta ma 30 dni od momentu odbioru poczty na ustosunkowanie się do pozwu i w terminie tych 30 dni wraz z ustosunkowaniem się do skargi musi ją przekazać do sądu administracyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *