Warszawa: Zatrzymany gruziński kierowca przewozu osób

Wczoraj w Warszawie funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji w czasie wieczornego, mieszanego patrolu postanowili skontrolować “taksówkę”, która poruszała się po centrum miasta. Za jej kierownicą siedział obywatel Gruzji.  Gdy funkcjonariusze dali kierowcy sygnał, by się zatrzymał, ten zawrócił i próbował zbiec.

Po krótkim pościgu funkcjonariusze go zatrzymali. Mężczyzna był trzeźwy, więc funkcjonariuszy zaintrygowało, dlaczego nie podporządkował się ich poleceniu zatrzymania do kontroli. Kierowca tłumaczył się, że właśnie jechał po klienta, aby zrealizować zamówiony kurs.

Jak informują funkcjonariusze pojazd nie figurował w bazie samochodów skradzionych. Ponieważ w aucie funkcjonariusze ujawnili sreberka wyglądające jak opakowania narkotyków, sprowadzili psa wyszkolonego do poszukiwania substancji zabronionych. Jednak i on ich nie znalazł. Tym, co zwróciło jeszcze uwagę, był telefon komórkowy. Po sprawdzeniu jego numerów seryjnych okazało się, że pół roku wcześniej został on skradziony na zachodzie kraju podczas brutalnego rozboju. I choć kierowca taksówki twierdził, że kupił go z drugiej ręki, to jego reakcja na próbę zatrzymania do kontroli świadczy, że ma coś na sumieniu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *