W Warszawie ponownie kontrolują przewoźników.

W dniu wczorajszym ( 22.01.2021) w Warszawie miały miejsce kontrole przewoźników. Rano pod Dworcem Wschodnim policjantki i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego skontrolowali legalność przewoźników wykonujących transport osób taksówką. Kontroli poddano pięciu kierowców zamówionych przez aplikację Bolta oraz trzech kierowców zamówionych przez aplikację Ubera. Żaden z nich nie wykonywał transportu zgodnie z prawem. Żaden z kontrolowanych samochodów nie był taksówką. Brakowało kogutów TAXI, a w wielu przypadkach także oznakowania taksówki wymaganego w Warszawie. Żaden z pasażerów nie otrzymał paragonu; ani w formie papierowej, ani w formie elektronicznej. 
Po południu kontrole przeniosły się pod dworzec PKP Powiśle. Tu skontrolowano kolejnych czterech kierowców Bolta oraz dwóch Ubera. Ponownie stwierdzono, że żaden z przewoźników nie wykonywał usługi transportowej zgodnie z prawem. Jeden z kierowców, już po zatrzymaniu, wyjął koguta TAXI z bagażnika. Nie przekonało to policjantów, ponieważ podczas wykonywania transportu koguta na dachu nie było Co oznacza, że samochód nie był w tym momencie taksówką, nie spełniał wymagań technicznych dla taksówki. Po południu także żaden z klientów nie otrzymał paragonu ani e-paragonu, ale przedstawicieli skarbówki podczas drugiej tury kontroli już nie było. 
Podsumowując. W dniu dzisiejszym skontrolowano czternastu kierowców wożących zarobkowo ludzi samochodami osobowymi; dziewięciu z Bolta i pięciu z Ubera. Żaden z kierowców nie wydał pasażerowi paragonu. E-kasy to w praktyce fikcja. Żaden z kierowców nie wiózł pasażera taksówką, mimo że posiadali licencje na transport osób taksówką osobową.


Treść pochodzi ze strony Strefa Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *