PRZYWŁASZCZENIE MIENIA

AZER  SCHOWAŁ TELEFON W PODUSZCE

Policjanci z komisariatu policji w Konstancinie – Jeziornie otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu telefonu komórkowego. Według zgłaszającego miał mu wypaść w jednej z “taksówek”(PRZEWOZU OSÓB). Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą. Zaczęli od ustalenia ostatniego logowania telefonu i to doprowadziło ich do rozwikłania sprawy. Szybko okazało się, że jest to miejsce zamieszkania kierowcy “taksówki”( PRZEWOZU OSÓB) . Ten nie krył zdziwienia wizytą policjantów. Tłumaczył, że o zagubionym telefonie mu wiadomo, ale nie wie co mogło się z nim stać. Mundurowi nie uwierzyli w te opowieści.

W trakcie przeszukania ujawnili telefon w poszewce poduszki. 23-letni Azer został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Odpowie za przywłaszczenie mienia.

Z czysto literackiego punktu widzenia nie mamy złudzeń – kierowca ukradł telefon. Z prawnego punktu widzenia sytuacje jest niestety bardziej złożona, ponieważ w rzeczywistości miało miejsce przywłaszczenie. Kierowca telefonu  nie wyrwał z ręki, tylko znalazł go w swoim samochodzie, choć kilkadziesiąt sekund później urządzenie wyłączył, by telefonu nie dało się zlokalizować po dźwięku lub innych narzędziach śledzenia urządzeń. Innymi słowy – zabrakło koniecznego dla kradzieży elementu zaboru rzeczy.

Przy tej okazji przypominamy, że w sytuacji gdy odnajdziemy jakąś rzecz i nie znamy jej właściciela mamy obowiązek zgłosić ten fakt do najbliższej komendy policji lub oddać ją do Biura Rzeczy Znalezionych.

 

Materiał KPP W PIASECZNIO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *