PRZEWOZIŁ PASAŻERÓW BEZ UPRAWNIEŃ

Poważne konsekwencje, w tym finansowe, czekają teraz Obywatela Uzbekistanu  , który brał udział w zdarzeniu drogowym jednocześnie  woził pasażerów bez prawa jazdy. 

Do zdarzenia doszło w Lublinie  około godziny 18 na Drodze Męczenników Majdanka . W rejonie supermarketu Stokrotka zderzyły się dwa samochody osobowe: skoda (przewozu osób) toyota.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż oba pojazdy poruszały się w tym samym kierunku, w stronę centrum. W pewnym momencie skoda uderzyła w tył toyoty. Ta wytrącona z toru jazdy uderzyła jeszcze w zaparkowane przy jezdni suzuki.

 

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń ciała. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Wiadomo już, że tym razem sprawa nie zakończy się na mandacie.

 

Z uwagi, iż wg. nowego taryfikatora prowadzenie pojazdu mechanicznego po drodze publicznej, nie mając do tego uprawnień, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 30 tys. zł, sprawą zajmie się sąd. Do tego może dojść nawet narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia pasażerów, których kierowca skody przewoził.

Teks Lublin 112

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *