Protest taksówkarzy w Polsce.

Dziś w wielu miastach w Polsce odbył się protest taksówkarzy w sprawie dopisania branży do nowej tarczy. Wskutek zamknięcia powiązanych branż, spadki obrotów sięgnęły 90%. Taksówkarze są zdesperowani i żądają pomocy finansowej z racji praktycznego lockdownu branży. Protesty odbyły się w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Białymstoku, Łodzi, Rzeszowie i innych miastach.

Protest taksówkarzy – Błonia Stadionu

WARSZAWA

W Warszawie taksówkarze zebrali się na Błoniach Stadionu Narodowego o godz. 11. Po udzieleniu przez organizatorów wywiadów do mediów ogólnopolskich i krótkim przedstawieniu spraw organizacyjnych wyruszyli zwartą kolumną w kierunku KPRiM, gdzie złożyli pismo do Wicepremiera z postulatem dopisania PKD 49.32Z do tzw. Tarczy 6.0. Następnie zablokowali Plac Trzech Krzyży i okoliczne ulice. Przeprowadzili również happening przed Ambasadą USA – zniszczyli samochód pozorujący auto nielegalnego przewoźnika. Przejazd ostatecznie zakończył się o godz. 16 pod Pałacem Prezydenckim. Taksówkarze zapowiadają, że jeśli nie zostaną uwzlędnieni w tarczy pomocowej nie zakończą protestów.

BIAŁYSTOK

Protestujący zebrali się na parkingu kościoła przy ulicy Jałbrzykowskiego w liczbie około 150 aut, skąd przejechali pod Urząd Wojewódzki przy ul. Mickiewicza a następnie w stronę Galerii Białej gdzie zakończono przejazd.
Ciekawostką protestu był całkowity brak współpracy ze strony Policji, która wypuszczała z miejsca zbiórki po 10 samochodów. Doprowadziło to do pojawienia się znaczących utrudnień w ruchu drogowym.

BYDGOSZCZ

W Bydgodzy kilkudziesięciu taksówkarzy urządziło pogrzeb taksówki. Przejechali ulicami miasta spod parkingu Chemika przy ul. Glinki 79 pod biuro PiSu, gdzie złożyli symboliczną trumnę.

CZĘSTOCHOWA

Około 100 taksówkarzy z Częstochowy wyruszyło spod parkingu przy starym Tesco przy ul. Drogowców pod biuro poselskie PiS, a następnie udało się pod Urząd Wojewódzki, gdzie złożyli apel skierowany do Jarosława Kaczyńskiego.

KATOWICE

Relacja pojawi się wkrótce

KIELCE

W Kielcach taksówkarze przejechali z al. IX Wieków Kielc pod Urząd Wojewódzki

ŁÓDŹ

Relacja pojawi się wkrótce

http://protesttaksowkarzy.pl/o-nas/postulaty/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *