Platforma Obywatelska -INTERWENIUJE

Od kilku dni w mediach huczy  od molestowań w przewozach osób, Całą sprawą zajęła się poseł Aleksandra Gajewska  (Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska – Platforma Obywatelska, )

W związku z nagłośnionymi ostatnio przypadkami napaści seksualnych, których mieli dokonać kierowcy trudniący się przewozem osób zamawianym przez aplikację, Aleksandra Gajewska spotkała się z szefami Uber Polska oraz Uber Europa Wschodnio-Centralna, aby porozmawiać o procesie weryfikowania kierowców oraz systemie reagowania na niebezpieczne zachowania. W prace nad zmianami systemowymi zaangażowali się także poseł Arkadiusz Marchewka, członek Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Krzysztof Truskolaski, członek Komisji Infrastruktury.

Podczas spotkań posłowie usłyszeli wiele deklaracji. Teraz czas na weryfikację tych zapewnień w praktyce. To będzie prawdziwy test, czy firmy w odpowiedzialny sposób podchodzą do przeciwdziałania przemocy seksualnej w przewozach 

Zdaniem parlamentarzystów PO bardzo ważne jest to, aby firmy działające na rynku poważnie podeszły do problemu. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie kontroli nad kierowcami i weryfikację ich tożsamości nie tylko przy ich zatrudnianiu i tworzeniu kont w aplikacjach . Platforma Obywatelska bardzo poważnie podchodzi do tematu bezpieczeństwa w przewozach osób. Najważniejsze są przede wszystkim skuteczna działalność instytucji takich jak policja, prokuratura i sądy. Poczucie bezkarności kierowców jest przytłaczająca.-mówi posłanka.  Arkadiusz Marchewka i Krzysztof Truskolaski pracują nad propozycjami zmian, które pozwolą uniknąć takich przypadków w przyszłości .

Z inicjatywy Magdy Roguskiej już 1 marca o 16:30 odbędzie się spotkanie, podczas którego zostaną omówione oczekiwane oraz możliwe do wdrożenia przez miasto rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo pasażerek.

Wezmą w nim udział przedstawicielki Rady Warszawy na czele z Przewodniczącą Ewą Malinowską-Grupińską, Wiceprezydentka m. st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra, przedstawicielki Warszawskiej Rady Kobiet, Młodzieżowej Rady m. st. Warszawy oraz przedstawiciele merytorycznych biur, jak i posłanka Gajewska .

Wkrótce również odbędzie się spotkanie z reprezentantami środowisk taksówkarskich, by porozmawiać o rozwiązaniach poprawiających bezpieczeństwo pasażerów i propozycjach zmian w ustawie transportu drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *