Od Ciebie zależy ile zapłacisz 

Naciągacze grasują przy stołecznych dworcach. Fałszywi taksówkarze nagabują przyjeżdżających do stolicy gości i proponują podwiezienie. Taka podróż może kosztować nawet kilkaset złotych.

Pani Daria  przyjechała do Warszawy z Gdańska prawdopodobnie wysiadła na Dworcu Centralnym nie miała czasu czekać na przyjazd Ubera, więc postanowiła wsiąść do taksówki na postoju. Domniemamy że przy wyjściu z hali dworcowej zaczepił ją mężczyzna i zaoferował przejazd jego „taksówką”.

– Gdy wsiadałam do auta, nie zauważyłam niczego dziwnego.

Koleś zawiózł mnie pod wskazany adres i policzył 220 zł. Nie chciał mnie wypuścić z samochodu i groził, że gdzieś wywiezie.

Dałam mu 100 zł i dopiero odblokował drzwi. Wiem, że w Warszawie jest pełno krętaczy, ale sądziłam, że zapłacę jakieś 50 zł zamiast 15 zł, a nie że ktoś będzie mi groził -mówi pani Daria w rozmowie z WP.

Pani Daria twierdzi że funkcjonariusze ,są  głusi  na podobne sytuację , portal Wirtualna Polska wrzucił taksówki  do jednego worka , zakładamy że pani nie jechała taksówką  tylko przewozem osób. Okazjonalny przewóz osób jest dopuszczalny ustawowo. W sytuacji, gdy pasażer postanawia wezwać policję, patrol przyjeżdża na miejsce i niestety stwierdza zgodność z ustawą; taki przewoźnik działa zgodnie z prawem. Dla nas  od strony moralnej jest to oszustwo, od strony prawnej jednak jest to legalne.

PODSTAWĄ REKLAMCJI JEST WYDRUK Z KASY FISKALNEJ , NIE PISANY ODRECZNIE  .

Jeśli uznasz, że usługa została wykonana przez taksówkarza niewłaściwie, możesz złożyć skargę do Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy z siedzibą w Warszawie, przy ul. Leona Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa. Skargi składa się w formie pisemnej (adres jak wyżej) lub za pomocą portalu 19115.

Do skargi dołącz paragon fiskalny  W sytuacji, gdy taksówkarz odmawia wydania paragonu, możesz się zwrócić o pomoc do Policji 112 lub Straż Miejska 986 . Pamiętaj o zanotowaniu numeru rejestracyjnego pojazdu lub numeru bocznego umieszczonego na drzwiach auta. Warto również zapamiętać markę samochodu i opisać wygląd kierowcy. Pomoże to w ustaleniu tożsamości nieuczciwego przewoźnika.

 ŻEBY NIE STAĆ SIĘ OFIARĄ OSZUSTÓW POTRZYWAJĄCYCH SIĘ POD LEGALNE TAKSÓWKI PRZECZYTAJ VADEMECUM PASAŻERA    

Materiał Miasta Stołecznego Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *