Kontrola nielegalnych przewozów

W piątek, 20 listopada, policjantki i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z przedstawicielem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy kontrolowali kierowców wykonujący przewóz osób. Kontrole miały miejsce przy Dworcu Wschodnim. 

Pod kątem Ustawy o transporcie drogowym skontrolowano trzech kierowców Ubera i jednego kierowce Bolta. We wszystkich przypadkach wykryto liczne nieprawidłowości. Żaden z samochodów nie posiadał taksometru współpracującego z kasą fiskalną. Nawet „taksówka” w barwach Ubera. 
Inny przedsiębiorca, w imieniu którego Uber wystawił pasażerowi fakturę, nie prowadzi działalności transportowej. O tym fakcie zostanie powiadomiony Urząd Skarbowy. Ze wszystkich kontroli zostaną sporządzone protokoły pokontrolne, które Wydział Ruchu Drogowego przekaże do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz do Inspekcji Transportu Drogowego. 
A my przypominamy, że taksówka musi być wyposażona w taksometr współpracujący z kasą fiskalną. Na chwilę obecną nie ma tzw. wirtualnej kasy fiskalnej, a co za tym idzie nie ma też taksometru, który jest z taką kasą sprzężony. 

(red.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *