Konferencja środowiska taxi w Łodzi

W sobotę, 10 kwietnia, odbyła się w Łodzi Konferencja środowiska taksówkarskiego. Organizatorami byli: Samorządny Związek Zawodowy Taksówkarzy RP/Krajowa Izba Gospodarcza TAXI oraz warszawska Solidarność taksówkarzy. Jak informują organizatorzy, konferencja odbyła się w ograniczonym składzie, natomiast część uczestników brała w niej udział on-line. Jak czytamy w komunikacie wydanym po konferencji, powstała Komisja Koordynacyjna, która będzie pracowała nad zmianami w prawie oraz będzie koordynowała toczące się postępowania w prokuraturach i sądach. W pracach nad projektem zmian w prawie mają pomagać „renomowane kancelarie prawnicze”.
Brzmi fajnie i niesie nadzieję na przyszłość. Jak to komunikat medialny. 
A teraz rozbierzmy to na czynniki pierwsze i spytajmy uczestników, jak to wyglądało. W komunikacie nie ma ani słowa o żadnych konkretnych ustaleniach. Bo ich nie było. O jakich postępowaniach w prokuraturze i sądach mowa i  jak jakakolwiek komisja taksówkarzy może koordynować postępowania w sądach czy w prokuraturze? Tego nie wiemy i pewnie się nigdy nie dowiemy. Niektórzy przedstawiciele organizacji „biorących udział” w Komisji Koordynacyjnej dowiedzieli się o tym z komunikatu medialnego. I, delikatnie mówiąc, nie byli z tego faktu zadowoleni. Tylko organizatorzy wiedzą, w czym mają pomóc autokary i ubezpieczenia. Są dostawką do stowarzyszenia, które ogłosiło swoją działalność, ale chyba nadal nie istnieje. Spytaliśmy także renomowaną kancelarię prawną, której nazwa często pada. Nie pomogą w żaden sposób w pisaniu nowych przepisów. Chyba, że ktoś im za to zapłaci. A mówimy o dziesiątkach tysięcy złotych. Więc tu też mamy propagandę sukcesu. Ale bez sukcesu. 
Podsumowując. Dobrze, że ktoś jeszcze chce i próbuje. Natomiast szkoda, że, jak to podsumował nasz rozmówca biorący udział w konferencji, „nowi nie mają pojęcia o czym mówią”. Szkoda też, że zamiast przygotowania i przedstawienia konkretnych propozycji działania, mamy propagandę sukcesu. Przypomina to walkę rządu z covidem w Polsce. 
Ma być kolejna konferencja. Może tym razem dojdzie do ustalenia jakiś działań, które będą realizowane i przyniosą pożądane efekty. Taką mamy nadzieję. 


Treść pochodzi ze strony Strefa Info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *