Gdynia: Kierowca FreeNow śmiertelnie potrącił na pasach pieszego.

W dniu dzisiejszym, około godziny 12:20, kierowca taksówki na aplikację FreeNow potrącił na pasach pieszego.

Do zdarzenia doszło w Gdyni na ulicy Witomińskiej. Jak opisują świadkowie – 74-letni pieszy przechodził przez ulicę po wyznaczonym przejściu dla pieszych. Kiedy już niemal je przekroczył, został potrącony przez nadjeżdżający z Śródmieścia samochód Seat Altea oznakowany jako taksówka FreeNow. Po zdarzeniu kierowca uciekł do pobliskiego lasu, porzucając samochód. Pomimo natychmiastowego pościgu przez świadków zdarzenia, sprawcy udało się zbiec.

Na miejsce zostały wezwane służby. Policja zabezpieczyła miejsce wypadku. Ruch odbywał się wahadłowo. Poszkodowany został odwieziony do szpitala.

Poprosiliśmy o komentarz rzeczniczkę prasową FreeNow. Wypowiedź opublikujemy niezwłocznie po jej otrzymaniu.

 

Aktualizacja 17:05
Policja poinformowała o zatrzymaniu w Bieszkowicach poszukiwanego kierowcy. Był nietrzeźwy.

Aktualizacja 17:22
Otrzymaliśmy informację, że poszkodowany 74-latek, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł w szpitalu.

Aktualizacja 07.11.2022, 12:55
W sprawie wyżej opisanego wypadku komentarz złożyła rzeczniczka prasowa FreeNow, pani Agnieszki Ciesek:

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o tym tragicznym wypadku. Nasz Zespół niezwłocznie dokonał weryfikacji auta o podanym numerze rejestracyjnym i nie jest ono od dłuższego czasu wykorzystywane przez żadnego z aktywnych Kierowców współpracujących z FREE NOW. Jesteśmy otwarci na współpracę ze służbami oraz udzielenie im jakichkolwiek danych historycznych jakie posiadamy, jednak w świetle posiadanych przez nas na ten moment informacji sprawca zdarzenia nie jest kierowcą współpracującym z FREE NOW, ani osobą posiadającą konto kierowcy FREE NOW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *