3 zł to za małoTaksówkarze mają dość pracy za grosze!

Ostatnia zmiana maksymalnej stawki za 1 km przejazdu taksówką miała miejsce 27 lat temu. W tym czasie koszty prowadzenia działalności gospodarczej wzrosły o kilkaset procent, a galopująca inflacja skutecznie zwiększa koszty utrzymania naszych rodzin. Niezliczona liczba pism różnych organizacji społecznych związanych z branżą taxi, które informowały urzędników odpowiedzialnych za ustalanie stawek taryfowych na terenie M.st. Warszawy, o pogłębiającym się zubożeniu naszej grupy zawodowej, pozostawały bez odpowiedzi. Czara goryczy się przelała. W dniu  20.04.2022 roku udało się również, dzięki wsparciu warszawskich korporacji Taxi, zorganizować spotkania informacyjne z warszawskimi taksówkarzami na błoniach Stadionu Narodowego.

W dniu wczorajszym tj. 21.04.2022 roku,

NSZZ Solidarność Taksówkarzy Zawodowych Region Mazowsze,
Związek Zawodowy Warszawski Taksówkarz, 
KIGT Krajowa Izba Gospodarcza Taksówkarzy,
Samorządny Związek Zawodowy Taksówkarzy Rzeczpospolitej Polskiej, 
Gap Grupa antyprzewozowa,  
Warszawski Cierp, 
oraz taksówkarze niezrzeszeni

wspólnie zawiązali społeczny komitet, odpowiedzialny za złożenie obywatelskiego projektu uchwały w sprawie ustalenia maksymalnych cen urzędowych za przewozy taksówkami osobowymi na terenie m.st. Warszawy.

W dniu dzisiejszym zostanie złożona informacja o tym fakcie, wraz z obywatelskim projektem uchwały w warszawskim ratuszu. Następnie komitet rozpocznie zbiórkę podpisów potrzebnych do procesu procedowania w/w uchwały.

Zamierzamy je złożyć w asyście warszawskich taksówkarzy, których liczba nie pozostawi urzędnikom żadnych złudzeń co do naszej determinacji w realizacji wspólnego projektu. Więcej informacji wkrótce.

PROJEKT OBYWATELSKICH DO ZAPOZNANIA  SIĘ

[download-attachment id=”1471″ title=”Projekt-uchwaly-stawki”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *