Gorzów: Kolejne kontrole taksówek

W piątkowy wieczór 27 stycznia policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kontrole kierowców tradycyjnych taksówek oraz przewozów na aplikację, czyli pod lupę zostali wzięci również kierowcy Bolta, Ubera i Free Now.

– Służby działały, żeby nie dochodziło do wykroczeń i przestępstw. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów i przewidziane w prawie niezbędne wyposażenie. Kierowcy poddawani byli szczegółowej kontroli. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości i dokumenty, w tym posiadanie odpowiedniej licencji na przewóz osób. W przypadku cudzoziemców, przeprowadzono kontrolę legalności pobytu na terenie Polski.

Podczas działań służby skontrolowały blisko 100 kierowców i ich pojazdy. Policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Natomiast ponad 20 kierowców nie posiadało obowiązkowego wyposażenia auta. Ponadto doszło do dwóch naruszeń ustawy o transporcie drogowym i w związku z tym będą prowadzone postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Z kolei jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Źródło POLICJA GORZÓW WIELKOPOLSKI


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *